گروه کاربران لینوکس مشهد

روش‌های ارتباطی

گروه تلگرام مشهدلاگ

جهت ارتباط با اعضای لاگ مشهد و طرح مشکلات و سوالات خود در زمینه لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد می‌توانید عضو گروه تلگرام مشهدلاگ گردید.

توصیه می‌شود پیش از فعالیت در گروه تلگرام، مقاله‌های زیر را که صرفاً جهت حفظ نظم و جلوگیری از به وجود آمدن کدورت‌های احتمالی نگارش یافته‌اند مطالعه فرمایید:

لیست پستی گروه

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار گروه، جلسات آینده، جشن‌ها و برنامه‌های مختلف گروه و همچنین شرکت در بحث‌های مرتبط با فعالیت‌های گروه می‌توانید عضو لیست پستی مشهدلاگ گردید.

جهت ارسال ای‌میل به لیست‌پستی کافیست پس از عضویت در لیست پستی ای‌میلتان را به آدرس mashhad-lug@googlegroups.com بفرستید. لطفاً آگاه باشید که ای‌میل برای تمام اعضای لیست‌پستی ارسال خواهد شد، بنابراین از ارسال مطالب خارج از مباحث مرتبط با فعالیت‌های گروه پرهیز کنید.

توصیه می‌شود پیش از فعالیت در لیست پستی گروه، مقاله‌های زیر را که صرفاً جهت حفظ نظم و جلوگیری از به وجود آمدن کدورت‌های احتمالی نگارش یافته‌اند مطالعه فرمایید:

کانال IRC گروه

برای ارتباط زنده با اعضای لاگ با استفاده از ابزار IRC مورد علاقه‌ی خود به کانال ‪#mashhadlug‬ در سرور irc.freenode.com متصل شوید.

  • اگر با شبکه IRC آشنا نیستید و یا نحوه اتصال به یک سرور IRC را نمی‌دانید، مقالهٔ آی‌آر‌سی را در ویکی‌پدیا مطالعه نمایید.
  • در صورتی که تمایل به نصب نرم‌افزار خاصی ندارید، می‌توانید از طریق صفحه IRC در مشهدلاگ با کانال IRC مشهدلاگ ارتباط برقرار کنید.
  • در صورتی که از Chatzilla و یا hexchat برای اتصال به IRC استفاده می‌کنید، می‌توانید به راحتی از طریق لینک کانال IRC گروه کاربران لینوکس مشهد به کانال IRC مشهدلاگ متصل شوید.

تماس با راهبران گروه

همچنین در صورت نیاز می‌توانید از طریق آدرس ایمیل info@mashhadlug.org با راهبران گروه در تماس باشید. هر چند توجه داشته باشید که پاسخگویی به سوالات شما منوط به آزاد بودن وقت یکی از راهبران گروه و یا مدیران وبسایت خواهد بود، بنابراین تا حد ممکن سعی شود از طریق یکی از روش‌های فوق سوال خود را مطرح نمایید.