گروه کاربران لینوکس مشهد

گزارش جلسه ۳۲‌م در ۷‌م اسفند ۱۳۸۷

۳۲‌مین جلسه گروه کاربران لینوکس مشهد در ساعت ۱۸:۳۰ و به علت فراهم نشدن مکان ثابت جلسات، در مسجد پارک ملت و در فضایی صمیمی و دوستانه برگزار شد.

در ابتدای جلسه مسؤل جلسه، آخرین اخبار دنیای متن‌باز را به اطلاع حاضرین جلسه رساندند. سپس هم‌ایشان دستور lsfo را توضیح دادند و یکی دیگر از حضار نیز دستور atop را شرح دادند. سپس آقای مؤمنی خبر از انتشار قریب‌الوقوع کلاینت وبلاگ‌نویسی جدیدی دادند که برای میز کار KDE آماده کرده‌اند. رابط کاربری (UI) این کلاینت تقریباً شبیه به رابط کاربری افزونه ScribeFire مرورگر فایرفاکس است.
سپس آقای ... از تازه‌های سایت اپن‌آفیس گفتند و ضمن پرداختن به مقاله یکی از توسعه‌دهندگان اپن‌آفیس که در آن از رشد کند اپن‌آفیس شدیداً انتقاد کرده است؛ پروژه‌ای با نام GoOO را معرفی کردند. این پروژه در واقع برنامه‌ای مشتق‌شده از اپن‌آفیس است که علاوه بر اینکه باگ‌های کمتری نسبت به اپن‌آفیس دارد، ویژگی‌هایش نیز از اپن‌آفیس بیشتر است.
در انتها آقای میردامادی به کلیات تفاهم‌نامه‌ای که مابین لینوکس‌شاپ و انجمن صنفی نرم‌افزارهای متن‌باز امضا شده پرداختند و فواید آن را برای گروه کاربران لینوکس مشهد بر‌شمردند.
جلسه در ساعت ۱۹:۳۰ به پایان رسید.