گروه کاربران لینوکس مشهد

گزارش جلسه گروه در چهارشنبه، ۲۵ دی ماه ۱۳۸۷

جلسه بیست‌و‌نهم گروه کاربران لینوکس مشهد با حضور ۷ نفر از اعضای آن برگزار شد.

در ابتدا مسئول جلسه (آقای فلاطونی) آخرین اخبار دنیای متن باز را به اطلاع اعضا رساندند، اخباری همچون برگزاری آزمون‌های لینوکس در ایران، انتشار آلفای ۲ توزیع اوبونتو ۹.۰۴ و انتشار نسخه نهایی کرنل ۲.۶.۲۸ و مهم‌ترین ویژگی‌های آن
سپس آقای مؤمنی دستور Ctrl+R را عملاً توضیح دادند و کاربرد آن را تشریح کردند.
پس از ایشان، آقای فلاطونی تازه‌های نسخه آزمایشی پارسیکس ۲ را برشمردند. ایشان با استناد به یادداشت‌های انتشار و تکیه بر پست‌های انجمن‌های فارسی و انگلیسی این توزیع، اطلاعات خوبی از جدیدترین تحولات آن را در اختیار حضار گذاشتند.
سمینار آشنایی با تازه‌های پایتون ۳ به جلسه بعد موکول شد.
در ادامه آقای ... دو اشکال در اپن‌آفیس را مطرح کردند که یکی از آن‌ها در نسخه ۳.۱ اپن‌آفیس رفع و دیگری متأسفانه به دلیل نبود داوطلبی برای انجام آن به فراموشی سپرده شده است. سپس ایشان مهم‌ترین ویژگی‌های افزوده‌شده به اپن‌آفیس ۳.۰.۱ را برشمردند و زمان انتشار نسخه نهایی آن را نیز اعلام کردند.
در انتها از به روز شدن (Update) واژه‌نامه ویژگی تصحیح خودکار (AutoCorrect) خبر دادند و از علاقه‌مندان خواستند تا از نسخه به‌روز‌شده این واژه‌نامه استفاده کنند. ضمناً اطلاع دادند که افزونه (Extension) چک‌کننده غلط‌های املایی (Spell Checker) را نیز اصلاح کرده‌اند و از یک واژه‌نامه جدید‌تر استفاده کرده‌اند. لازم به توضیح است که این افزونه را آقای مولا پهنادایان ساخته‌اند.

جلسه در ساعت ۱۸:۴۵ به پایان رسید.