گروه کاربران لینوکس مشهد

گزارش جلسه پنجشنبه ۲ اسفند ۸۶

روز پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۸۶ ساعت ۵ بعد از ظهر یکی دیگر از سری جسات منظم گروه کاربران لینوکس مشهد در محل ثابت این جلسات واقع در هتل پارس به انجام رسید.

این جلسه همانطور که پیش بینی می شد با فشردگی زیادی انجام شد.تمرکز بحث ها روی مساله Install Festival بود به طوریکه مصوبات زیر در مورد جشن نصب نهایی گردید :

اولا مقرر شد در صورت موافقت دانشگاه سجاد مشهد مراسم از روز پنجشنبه به روز جمعه ۱۷ اسفند ماه تغییر زمان یابد.این مساله به جهت فراهم آوردن فضایی آرام‌تر و به جهت جلوگیری از شلوغی بی حاصل و ضمنا جهت آسایش حال کارمندان و دانشجویانی که یحتمل در روز کاری توان ترک محل کار خود را نداشته باشند این تصمیم اتخاذ گردید.

دوما توزیع اوبونتو ۷.۱۰ با دسکتاپ های Gnome or KDE که انتخاب به عهده کاربر گذاشته خواهد شد نصب خواهند گردید.لازم به ذکر برای انتخاب این توزیع بحث های فراوانی صورت گرفت و نهایتا با در نظر گفتن جمیع معایب و مزایا این تصمیم نهایی شد.توان پشتیبانی بسیار بالاتر توسط Mashhadlug و سیکل بروز رسانی سریعتر را شاید بتوان از مهمترین‌ترین دلایل اتخاذ این تصمیم نام برد.

در حاشیه جلسه مساله طراحی لوگو برای لاگ نیز مورد بحث قرار گرفت و گزینه های مورد نظر بررسی شدند. ضمنا مقرر شد به محض انجام انتخابات هیات راهبران لاگ و همچنین پایان یافتن جشن نصب مساله گروه های کاری در ارجحیت قرار گیرد و سریعا لاگ در مسیر اصلی خود گام بردارد.

ضمنا بزودی رای گیری برای جلسه آینده آغاز خواهد شد.تمامی اعضای رسمی که توان حضور در جلسات را دارند برای انتخاب ساعت و روز جلسه اقدام نمایند.