گروه کاربران لینوکس مشهد

گزارش عملکرد مشهدلاگ در سال ۱۳۸۷

گروه راهبران مشهدلاگ گزارش عملکرد این گروه را در سال ۱۳۸۷ به صورت زیر اعلام میدارد:

تنظیم برگزاری جلسات به صورت ۲ هفتگی که درحال حاضر به صورت منظم برگزار میشود. این جلسات در اوائل کار با هماهنگی محمدرضا میردامادی در هتل پارس انجام میگرفت و چندیست با هماهنگی محمدامین احسن‌مقدم در آلاچیق گل و گیاه پارک ملت برگزار میشود.

راه‌اندازی سایت اینترنتی گروه که در اوائل با کمک و هزینه دوستان عضو انجام شد و درحال حاضر با هزینه‌ی لینوکس شاپ انجام میگیرد. مسئولیت سایت در ابتدا با آقای رستگارمقدم بود و هم‌اکنون با مدیریت محمدرضا میردامادی و با همکاری اعضای اصلی لاگ به صورت مشارکتی انجام میگیرد.

کانال گفتگوی IRC گروه با کمک مهرداد مومنی ثبت شد و هم‌اکنون توسط گروه راهبران مدیریت میشود.

در اواخر بهمن ۸۷ و با تصمیم گروه راهبران این گروه تصمیم به همکاری و عقد قرارداد همکاری با انجمن صنفی کاربران نرم‌افزارهای آزاد کشور گرفت که این پروسه توسط محمدرضا میردامادی و با حمایت علمی مرکز تحقیقات دانشگاه صنعتی شریف درحال پیگیریست و در صورت تکمیل نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.

گروه کاربران لینوکس مشهد پرفعالیت‌ترین گروه کاربران لینوکس ایران از نظر برگزاری همایشهای کاربردی و جشنهای نصب در ایران است.گزارش جشنهای انتشار و مراسم مشهدلاگ به صورت زیر به اطلاع میرسد:

جشن انتشار فایرفاکس ۳ در ۲۰ تیر ۸۷

مدیر برگزاری: محمدرضا میردامادی

تامین محل برگزاری: محمدرضا میردامادی

پشتیبانی مالی، هزینه پذیرایی از مهمانان، هزینه چاپ پوستر: لینوکس شاپ

تامین تجهیزات ارائه: محمد مظفری

سمینارها: تاریخچه‌ی مرورگر فایرفاکس (مهرداد مومنی) معرفی گنو/لینوکس (مجید رمضانپور)، مقایسه‌ی مرورگرهای اینترنت اکسپلورر و موزیلا فایرفاکس (مهیار مقیمی) معرفی افزونه‌های کاربردی فایرفاکس (بابک مقیمی)

گزارش:  جشن انتشار فایرفاکس ۳

جشن روز آزادی نرم‌افزار در ۱۹ مهر ۸۷:

مدیر برگزاری: محمدرضا میردامادی و مهرداد مومنی

تامین محل برگزاری: محمد مظفری، شرکت انفورماتیک بین‌الملل

تامین سی‌دی و تجهیزات جانبی برگزاری: گروه رسمی ایرانی اوبونتو با حمایت بنیاد بین‌المللی برگزاری روز جهانی آزادی نرم‌افزار

هزینه چاپ پوستر: لینوکس شاپ

سمینارها: نرم‌افزار آزاد و لینوکس (مهرداد مومنی، مجید رمضانپور)، چرا لینوکس بهتر است؟ (محمدرضا میردامادی) برنامه‌نویسی در لینوکس (مهرداد مومنی، مجید رمضانپور)

گزارش:  جشن روز آزادی نرم‌افزار

جشن انتشار اوبونتو ۸.۱۰ در ۲۹ آبان ۸۷:

مدیر برگزاری: مهرداد مومنی

تامین محل برگزاری: مهرداد مومنی

هزینه‌های تبلیغات و چاپ پوستر: لینوکس شاپ

تامین تجهیزات ارائه: محمد مظفری

سمینارها: معرفی اوبونتو گنو/لینوکس (مهرداد مومنی، مجید رمضانپور) معرفی محیط دسکتاپ KDE 4 (محمدرضا میردامادی) امنیت در گنو/لینوکس (محمد مظفری) ، نحوه‌ی نصب اوبونتو گنو/لینوکس به طرق مختلف (بابک مقیمی)

گزارش:  جشن انتشار اوبونتو

برنامه‌های آینده مشهدلاگ:

  • امضاء قرارداد همکاری با انجمن صنفی نرم‌افزارهای آزاد ایران
  • تامین محل برگزاری ثابت لاگ برای یک سال در یکی از دانشگاههای مشهد با حمایت مرکز تحقیقات شریف و انجمن صنفی کاربران نرم‌افزارهای آزاد ایران
  • ثبت رسمی گروه به صورت یک گروه مردمی غیر دولتی
  • تامین یک محل ثابت برای جلسات
  • هماهنگی با مراجع ذی‌صلاح برای پشتیبانی مالی و تجهیزاتی لاگ